Toužíte po víkendech trávených společně s dětmi? Chybí vám místo, kde byste se mohli sejít s přáteli třeba u ohně s kytarou a kde by se zároveň mohly vaše děti dostatečně vyřádit, zažít dobrodružství z poznávání přírody pod širým nebem a nerušit při tom sousedy? Chtěli byste vašim dětem zasadit strom a nemáte kde, založit si bylinkový záhon nebo strávit dobrodružnou noc v tee-pee? Pojďte s námi v Třeboni vybudovat přírodní učebnu, ve které můžete nalézt toto všechno a ještě mnohem víc!

V plánu je vytvořit na pozemku v těsné blízkosti záchranné stanice sad starých odrůd ovocných stromů, bylinkové skalky, vyvýšené záhony a spoustu prvků, které utváří vhodné prostředí pro zvířata (rozkvetlá louka pro hmyz, tůň s mokřadem pro obojživelníky, kamenné zídky pro plazy, ježkovníky, broukoviště, hmyzí hotely, budky pro ptáky) ale i pro lidi (lavičky s výhledem na luka, ohniště, přes sezónu obří tee-pee).
Do budoucna bude k dispozici i řada pomůcek (umístěných přímo v zahradě, nebo k zapůjčení na stanici) a návodů (v tištěné i digitální formě) k zábavně-vzdělávacím hrám a činnostem pro rodiny i třídy, děti i dospělé.

Na přírodní zahradu bude navazovat ohrada pro kobylku Báru a kozu Rózu, případně další kopytníky, kterých se v záchranné stanici ujmeme.

Orientační mapka s výčtem plánovaných prvku k nahlédnutí zde.

Plánů máme mnoho, máte-li však nějaké vlastní, které byste zde chtěli zrealizovat, určitě nás kontaktujte, pokusíme se najít společné řešení.

 

V průběhu roku vyhlásíme několik tematických víkendů zaměřených na budování komunitní zahrady s podvečerním posezením v prostorách stanice, nebo na zahradě u ohýnku (kytary s sebou). Zváni jsou všichni, kdo chtějí přiložit ruku k dílu a užít si příjemně strávený čas v partě správných lidí.
Děti i prarodiče berte s sebou, uplatnění různého typu zde najde opravdu každý! 🙂

Zájemci nás mohou kontaktovat (ať víme, kolik špekáčků k ohni) osobně,
zavolat do záchranné stanice (384 722 088)
nebo napsat e-mail (vydry@vydry.org).

 

Další společné akce se budou konat na jaře.