Přijďte nás navštívit na tradiční Štědrodenní setkání.

Sejdeme se 24.1.2022 od 10 do 15 hodin v Třeboňské záchranné stanici pro volně žijící živočichy. Co by si zvířátka přála pod stromeček? Potěší je oříšky vlašské i lískové, slunečnicová semínka či jiné směsi pro ptáky, kočičí masové kapsičky, krmný oves a pšenice, ovesné vločky, ale radost jim udělá i případný příspěvek do veřejné sbírky Zvíře v nouzi.

A co čeká vás? Zvířátkové perníčky, sladké křížaly, ovocný nealko punč a společná výroba lojových krmítek.

Těšíme se na Vás!!!

 

 

Dne 19. listopadu v Třeboňské záchranné stanici pro volně žijící živočichy pořádáme „S.O.S. bazárek“. Stávající těžká doba provoz stanice zásadně zasáhla, náklady na péči o zvířata vzrosty a situace začíná být zoufalá.

Na bazárku budete moci podpořit naší činnost příspěvkem do veřejné sbírky „Zvíře v nouzi“ a za to si odnesete nějaký milý dárek, od semínek bylinek, placky s ilustracemi zvířat z naší stanice, svíčičky z včelího vosku, až po… Nene, nepovíme, nechte se překvapit a stavte se, začínáme ve 13 hodin!

Kdy: neděle 23. října 2022 od 14:00 hodin
Kde: Třeboňská záchranná stanice (Jateční 311)

 Výroba ježčích domečků
 Blízké setkání s Bodlinou a Drápkem
 Společné vypouštění ježků v zahradě.

Letáček zde.

Tak nezapomeňte přijít!

 

Třeboňská přírodní učebna slouží jako živá oáza, která je domovem pro řadu ohrožených druhů z rostlinné a živočišné říše, prostorem pro objevování, poznávání, zkoumání, vzdělávání i odpočinek, místem vzájemného setkávání, zdrojem inspirace a energie pro všechny. Najdete zde rozmanité prvky přírodní zahrady, ukázkové biotopy, vybavení určené pro vzdělávací programy, zábavu i odpočinek.

Učebna získala certifikát UKÁZKOVÁ PŘÍRODNÍ ZAHRADA.

Teď s nastupujícím podzimem už tam toho moc nekvete, ale stále to stojí za návštěvu a pořád je tam pěkně živo!

 

Při nálezu zvířete z volné přírody (na Třeboňsku), které potřebuje lidskou pomoc (zranilo se, někde uvízlo, je nemocné, opuštěné mládě a pod.) volejte ihned na 384 722 088. Pokud jste jinde než na Třeboňsku, jukněte na portál www.zvirevnouzi.cz, kde naleznete kontakty na všechny záchranné stanice.

Provoz Třeboňské záchranné stanice pro volně žijící živočichy můžete podpořit i přímo prostřednictvím následujících platebních qr kódů.

Přispějete tak na transparentní účet veřejné sbírky „Zvíře v nouzi“. Pokud byste chtěli přispět jinou částkou, neopomeňte prosím uvést variabilní symbol  7777, neboť jen tak poputuje vaše podpora na chod Třeboňské záchranné stanice.

Veřejná sbírka 200 Kč

V letošním roce činnost Třeboňské záchranné stanice opět podpořil Jihočeský kraj, a to částkou 500 tis. Kč. Také nám byla přislíbena podpora z Programu péče k krajinu ve výši 253 096 Kč.

Za poskytnutou podporu nesmírně děkujeme, ale protože roční provozní náklady Třeboňské záchranné stanice jsou více jak třikrát vyšší, jsme odkázáni i na Vaší podporu. A nejlépe nás můžete podpořit tak, že nás navštívíte a na vlastní kůži se přesvědčíte, co, jak a proč děláme.