Zveme vás na S.O.S. Bazárek, aneb Pomozte nám pomáhat. Přijďte si koupit dárek do Třeboňské záchranné stanice pro živočichy (Jateční 311, Třeboň) dne 25. listopadu 2023 od 13 hodin.

Třeba pořídíte něco, čím někoho potěšíte a ještě přitom finančně podpoříte péči o zvířata v záchranné stanici!

 

 

Jak se pečuje o osiřelá ježčí miminka? Kde všude vlastně ježci bydlí? Co je ohrožuje a jak jim pomoci? A co je to ježčí dálnice? Tak tohle všechno se dozvíte na naší tradiční akci v neděli 15. října. Kromě promítání vás čeká i vtipné ježčí tvoření a setkání s ochočeným panem Bodlinou. Program pak završí společné vypouštění těch již „vykrmených“ bodlinatých sirotků do přírodní zahrady.

Takže sraz je v v neděli 15.10.2023 v 15 hodin v Třeboňské záchranné stanici pro živočichy, Jateční 311, Třeboň.  Parkovat můžete na našem parkovišti (vlevo za vchodem do stanice).

Těšíme se!!!

 

Na portálu donio.cz  jsme spustili sbírku pod názvem: „Nový domov pro orlici Gaiu v Třeboňské záchranné stanici“.

V dubnu 2023 nalezli turisté nedaleko jihočeské obce Mláka zraněnou orlici. Nemohla létat, přesto se snažila před lidmi uniknout. Její odchyt tak stál pracovníky Třeboňské záchranné stanice nemalé úsilí. Ukázalo se, že orlice utrpěla závažné zranění – měla již delší dobu vykloubený loket na pravém křídle. Bohužel ani specialisté z veterinární kliniky Mada v Kralupech n. Vltavou, kterým velice děkujeme za pomoc a úžasnou spolupráci, již nemohli křídlo „zachránit“. Orlice nakonec podstoupila operaci, díky níž je křídlo alespoň částečně funkční, do přírody se ale vrátit nemůže, nedokáže již normálně létat. Po řadu týdnů se zotavovala ve spřátelené stanici v Hrachově. Nyní ale nastal čas, aby se vrátila „domů“ – do Třeboně. Orlice dostala krásné jméno Gaia a rádi bychom jí poskytli také krásné bydlení. Orli mořští se mohou v lidské péči dožít i více než 30 let, proto trvalý domov pro Gaiu musí být dostatečně prostorný a kvalitně vybavený, pravděpodobně tu bude bydlet opravdu dlouho.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané finance poslouží na uhrazení nákladů spojených s vybudováním prostorné voliéry pro život handicapované orlice Gaii v přírodní zahradě v areálu Třeboňské záchranné stanice. Doufáme v pokrytí nákladů na práce a nákupy materiálu (zemní práce, prkna a nátěrové hmoty, svařování, nákup speciálních sítí a dalšího vybavení). Základ budoucí voliéry o rozměrech 6*3,5 metru v podobě kovových konstrukcí již máme díky firmě Mosled z Českých Budějovic a díky pomoci řady dobrovolníků připraven. Zbylé finance využijeme na výrobu informační cedule, která návštěvníkům přiblíží život a ochranu orlů mořských (nejen) na Třeboňsku.

PŘIDÁTE SE A TAKÉ POMŮŽETE ORLICI GAIE?

Děkujeme!

NETOPÝŘÍ VEČÍREK SE BLÍŽÍ! Už jste někdy viděli netopýra zblízka? Víte, co je to ultrazvukový detektor a k čemu se používá? Kde všude se u nás s netopýry můžeme potkat a jak jim pomoci? Dorazte do Třeboňské záchranné stanice v pátek 8.září od 17:30 hodin! Těšit se můžete na úkoly a tvoření pro děti, setkání s ochočenými netopýry, besedu  s odborníky a večerní vycházku do okolí stanice. Akce se koná v rámci Mezinárodní noci pro netopýry, ve spolupráci s Českou společností pro ochranu netopýrů (ČESON). Více informací najdete na webu netopyrinoc.cz.

Plakát si stáhněte zde

Navštivte od 15. srpna do 30. září 2023 Zámeckou lékárnu v Třeboni a udělejte si dobře na duši s „našimi“ obrazy!

V červenci se v Třeboni kreslilo a malovalo v rámci dobročinné akce Malíři malují v ulicích pro duši lidskou i zvířecí. Pohodové odpoledne završily veselá ukázka canisterapie místního sdružení Hafík a vydařená dražba tří uměleckých děl. Další krásné obrazy, které malíři tvořili v zámeckém parku, budou k vidění a koupi od 15. srpna do 30. září 2023 v Zámecké lékárně v Třeboni (Byt lékárníka). Výtěžek z dražby i prodeje poputuje na podporu sociální služby Fokus Tábor, která pomáhá nacházet radost ze života lidem s duševním onemocněním a Třeboňské záchranné stanice, která pečuje o poraněná volně žijící zvířata. Tak neváhejte a přijďte si udělat hezky na duši (a případně podpořit dobrou věc). Veliké poděkování patří malířům všech věkových kategorií, kteří pro tuto benefici věnovali svůj čas a um, byli to jmenovitě: Markéta Drdová, Josefína Kostečková, Jan Vrabec, Míša Machová, Lucie Koubíková, Miriam Kobylková, Lia Gráfová, Josefína Gráfová a Klára Adamová. Informace o činnosti zapojených organizací najdete na webech: fokustabor.cz,  canisterapie.org a zameckalekarnatrebon.cz.

Na bylinkovou oslavu se sejdeme v v sobotu 24.6.2023 v 15 hodin v Třeboňské přírodní učebně (v sousedství Třeboňské záchranné stanice pro volně žijící živočichy, Jateční 311, Třeboň, parkovat můžete na našem parkovišti před vstupem na zahradu – hned za stanicí).

Co se chystá?

Ukázka destilování vůní s Lenkou, bylinkové dobroty s Petrem a dětmi z kroužku vaření při DDM Třeboň, ochutnávky jedlých bylin s Honzou, bylinkové omalovánky, ochutnávky sirupů z Bylinek od Světa (některé bude možno koupit), posezení u ohně, pohoda..

Tak přijďte slavit s námi

Akci podpořil Jihočeský kraj v rámci sítě Krasec

 

Víte, co je to plankton, bentos nebo Secchiho  deska? A už jste někdy zblízka viděli splešťuli blátivou? Vydejte se s námi na zábavnou vycházku za životem pod vodou! Na Rodu si užijeme dobrodružný lov, pozorování pod lupou a poutavé povídání odbornice na vodní „brebery“ Ivy Šímové. Akce je cca na 2 hodiny a je vhodná pro děti. Více v přiloženém plakátku. Těšíme se na Vás!