Do péče o zraněné živočichy a nalezená mláďata od letošního roku zapojujeme i klienty chráněného bydlení. Zachráněná zvířata vracíme zpět do přírody, zapojené klienty vracíme zpět do života.

Péče o zvířata (klienti pečují jen o ta zvířata, která kvůli hendikepu už nemohou být navrácena do přírody a zůstávají v trvalé expozici určené pro veřejnost) usnadňuje klientům chráněného bydlení vytvářet sociální vazby, překonávat ostych z kontaktu s cizími lidmi (návštěvníky stanice), udržovat pracovní návyky a především je tato péče staví do zcela nové pozice – pro každého z nás je povzbuzením, cítíme-li, že nás někdo potřebuje.

Podělte se s námi o povznášející pocit, který přináší nadšení a hrdost klientů pečujících o zvířata a pomozte nám vytvořit lepší podmínky pro jejich terapii a pracovní začleňování. Ze získaných prostředků vybudujeme ve stanici lepší zázemí umožňující celoroční integraci hendikepovaných klientů a uhradíme část jejich mzdy.

Můžete nás podpořit svým hlasem od 8. do 29. dubna 2016 na webových stránkách www.csobpomaharegionum.cz

Dne 30.3.2016 proběhla přednáška o vydře říční a dalších rybožravých predátorech v Bertiných lázních v Třeboni od 19:00 hod. Akce byla finančně podpořena grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů v rámci projektu „Osvětou a vzděláváním od konfliktu k toleranci“ www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz a byla definitivně poslední v rámci zmíněného projeku.

Přítomní hosté intenzivně diskutovali a celá přednáška se nesla v úžasné atmosféře. Co nás těší nejvíce, je, že naší přednášku hosté ocenili jako jednu z nejlepších, které slyšeli…

 

 

Dne 11.3.2016 Vás Český nadační fond pro vydru zve na přednášku o vydře říční a dalších rybožravých predátorech. Iva Šímová se s Vámi těší na viděnou v třeboňských Lázních Aurora od 19:00 hod. Akce bude finančně podpořena grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů v rámci projektu „Osvětou a vzděláváním od konfliktu k toleranci“ www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

plakat_prednaska v laznich_11_3(1)

Zveme Vás na odborný seminář o bobrovi evropském, tentokrát ve středu 2. března 2016 od 9:00 do 15:00 hod. v sídle Krajského úřadu Ústeckého kraje v ulici Stroupežnického 1326/16, budova C, místnost C 222 v Ústí nad Labem. Pozvánku a přihlášku na seminář si můžete stáhnout níže.

Seminář se uskuteční v rámci projektu „Osvětou a vzděláváním od konfliktu k toleranci“ podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

pozvánka bobr Ústí.pdf (142,65 kB)

Přihláška seminář Bobr Ustí.doc (98,50 kB)

Zveme Vás na odborný seminář o bobrovi evropském, tentokrát ve středu 10. února 2016 od 9:00 do 15:00 hod. v sídle Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, Regiocentrum Nový pivovar, Pivovarské náměstí 1245, Hradec Králové (zasedací sál, místnost č. 9-P1.906) a ve čtvrtek 18.2. 2016 od 9:00 do 15:00 hod. (v administrativním a školícím centru Cejl 530/73, Brno, 601 82).

Semináře se uskuteční v rámci projektu „Osvětou a vzděláváním od konfliktu k toleranci“ podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

Obdrželi jsme finanční dar od společnosti LAMINEX s.r.o. ve výši 26 184 Kč a dar od kolektivu pracovníků MŽP ve výši 9 320 Kč. Děkujeme!

Níže si můžete ve formátě PDF stáhnout prezentace ze seminářů: „Rybožraví predátoři“, které se uskutočnili v průběhu září až prosince 2015 v Hradci Králové, Olomouci a v Praze.

Semináře se uskutečnili v rámci projektu „Osvětou a vzděláváním od konfliktu k toleranci“ podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

Níže si můžete ve formátě PDF stáhnout prezentace ze dvou seminárů: „Rys ostrovid a los evropský v ČR“ a „Velké šelmy“, které se uskutočnili v průběhu října a listopadu v Českých Budějovicích a Ostravě.

Semináře se uskutečnili v rámci projektu „Osvětou a vzděláváním od konfliktu k toleranci“ podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

Jako námět, kam možno vyslat tatínky či prarodiče s dětmi na výlet na Štědrý den, aby maminky mohly nerušeně připravovat Štědrovečerní menu, je pozvánka na Vánoční nadílku pro zvířátka do Záchranné stanice pro hendikepované živočichy v Třeboni.

Návštěvníci mohou na Štědrý den mezi 10 a 14 hodinou přinést dárky pod stromeček pro zvířata ve stanici, vítány jsou dárky v podobě slunečnicových semínek, vhod přijdou i psí a kočičí granule (či speciální granule pro fretky), ořechy, jablka, ale třeba i suchá dřevěná štěpka na podestýlky…

Děti si budou moci na místě vyzkoušet své znalosti v malém kvízu na téma: „Čím se živím“, nechat se vyfotografovat se zvířetem, občerstvit se dětským punčem, vyrobit si lojové krmítko či procvičit se v rozbíjení ořechů do ptačího krmítka…

Záchrannou stanici naleznete v Třeboni pár kroků za autobusovým nádražím směrem do luk (u výjezdu z autobusového nádraží je velký poutač se šipkou).

stromek