Český nadační fond pro vydru Vás srdečně zve na workshop

JAK VYZRÁT NA ZELENOU STŘECHU

který se uskuteční v sobotu 10. září 2016 od 9:30 v areálu Záchranné stanice v Třeboni, Jateční 311

Provázet Vás budou: Ing. Jan Nový, Ing. Zuzana Štětková

klady a zápory zelených střech / zelené střechy jako adaptační opatření zmírňující dopady klimatických změn / osvědčené materiály / vyzkoušené postupy pro svépomocnou realizaci / zkušenosti s použitými rostlinami / ukázky vhodných materiálů a rostlin / možnosti spolupráce a sdílení

K dispozici bude drobné občerstvení, součástí bude i komentovaná prohlídka záchranné stanice. Předpokládaný konec ve 14 hodin

Počet míst je omezen, prosíme přihlašte se na emailu: isimova@vydry.org nebo tel.: 737 149 746 nejpozději do 9. 9. do 18 hodin

Účastnický poplatek činí 150 Kč na osobu, zašlete jej prosím na účet č.: 17530251/0100. Poplatek lze uhradit i na místě. V ceně je občerstvení (něco si ogrilujeme, kávu popijeme…)
Akce je spolufinancována Jihočeským krajem

leták ke stažení Jak vyzrát na zelenou střechu web

Před několika dny jsme dokončili pokládku rozchodníkových koberců na pergolu, terasu a východní část střechy na biomlékárně v Meziříčí u Malont. Včera lokalitu postihla bouřka, při níž padaly kroupy velikosti křepelčích vajec. Kroupy způsobily v okolí nesmírné škody a k naší lítosti i usmrtili celou čapí rodinku v Malontech. Vegetační střecha, kterou jsme připravovali přes rok, a na které jsme už nechali mnoho hodin fyzicky náročné práce, naštěstí,  alespoň podle zpráv, které k nám dorazily, kroupám odolala.

Fotografie postupné proměny střechy najdete zde

Byli jsme požádáni o spolupráci při sledování  nákazové situace ptačí chřipky.

Pro informaci proto zveřejňujeme základní údaje o nemoci a jejích příznacích (následující text je převzatý z letáku Státní veterinární správy).

Co je ptačí chřipka?

Ptačí chřipka je virové onemocnění postihující ptáky. Postihuje jak volně žijící ptáky, tak drůbež jako slepice, krůty, kachny a husy. U některých volně žijících vodních ptáků dochází k minimálnímu nebo žádnému výskytu příznaků onemocnění, a proto jsou hlavním rezervoárem viru. Vstupní bránou infekce je zpravidla trávicí ústrojí a k zavlečení nákazy dochází většinou prostřednictvím infikovaného trusu, krmiva, vody, pomůcek apod. Tato nákaza způsobuje velké ztráty, kdy může dojít k výrazné manifestaci klinických příznaků a až 100 % hynutí. Inkubační doba se pohybuje od několika hodin až do sedmi dnů.

Příznaky ptačí chřipky

Klinické příznaky onemocnění jsou závislé především na schopnosti viru vyvolat onemocnění a druhu infikovaných ptáků. Onemocnění může mít průběh od bezpříznakového až po perakutní s náhlými úhyny. Ptáci bývají otupělí, neteční, odmítají se pohybovat a mají načepýřené peří. Trpí nechutenstvím a výrazně omezují příjem vody. Některá zvířata mají příznaky nachlazení, výrazný otok hlavy a také otoky a krváceniny na končetinách. Mohou vykazovat nervové poruchy jako ztráta koordinace – točení se na vodě dokola a zkroucení krku k jedné straně. Následně dochází k úhynu.

Jak postupovat při zvýšeném úhynu volně žijících ptáků?

Nález většího množství uhynulých ptáků a ptáků s příznaky ptačí chřipky okamžitě hlaste na místně příslušnou Krajskou veterinární správu, která zajistí odběr vzorků a jejich transport do laboratoře. Za zvýšený úhyn volně žijících ptáků považujeme více jak 5 kusů uhynulých ptáků. Z bezpečnostních důvodů se nedotýkejte a ani nijak nemanipulujte s nemocnými nebo mrtvými ptáky. Pokud je to možné, zamezte vstupu dalších osob na místo nálezu. Řiďte se přesně podle instrukcí úředního veterinárního lékaře. Další informace o ptačí chřipce, včetně kontaktů na jednotlivá regionální pracoviště, naleznete na webu Státní veterinární správy ČR: http://www.svscr.cz.

Zdá se, že „bohové nám byli nakloněni“, řekli by patrně příslušníci nějakého domorodého kmene. A tak se stalo, že jsme v kampani ČSOB pomáhá regionům“ nakonec přeci jen uspěli. Vše se seběhlo nesmírně rychle, když jsme se dozvěděli, že jsme nakonec uspěli a že musíme vytvořit krátké video, měli už jen několi hodin do termínu jeho odevzdání a zveřejnění. Podívejte se, jak to dopadlo: videoupoutávka!

Od 13. 5. 2016 nás můžete podpořit svým darem ve sbírce prostřednictvím webových stránek www.csobpomaharegionum.cz.

Číslo účtu, na které je možné dary posílat, je 101 7777 101/0300. Důležitý je variabilní symbol, který náš projekt odlišuje od ostatních! Je nutné jej uvést!

Variabilní symbol pro váš projekt je : 20160706

Čím více se na darech vybere, tím větší podporu dostaneme od banky!

Sbírka končí už o půlnoci z 27. 6. na 28. 6. 2016!

 

V minulém týdnu jsme byly přijati do Národní sítě záchranných stanic. Přijetí oslavíme tradičně jako jiné úspěchy – ještě intenzivnější prací. Ale třeba jednou dojde i na „normální“ oslavu (pokud se nám do té doby nerozpadne grilovací uhlí). A tak oslavujte s námi…

Tisková zpráva je zde

  Download.
  Pro stažení přiložených souborů zadejte prosím Vaše jméno a Váš email.

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  O víkendu 9. a 10. dubna zase přijela parta firemních dobrovolníků z GE MONEY BANK a.s. Za jejich vydatnou pomoc při zvelebování stanice jim patří náš dík.

  DSC_2084

  Vážení přátelé,
  podpořte náš projekt nazvaný „Péče o zvířata vrací lidi do života“
  svým hlasem v soutěži o divokou kartu na:

  http://www.csobpomaharegionum.cz/#jihocesky

  Cílem projektu „Péče o zvířata vrací lidi do života“ je podpořit zapojení klientů chráněného bydlení do péče o zraněné živočichy a nalezená mláďata.
  Propojení péče o ohrožené živočichy s terapií osob, které se kvůli svému mentálnímu handicapu na běžném pracovním trhu nemohou uplatnit, učí překonávat ostych z kontaktu s cizími lidmi a budovat pracovní návyky.

  P.S.
  Kampaň je již v plném proudu, prosím neváhejte a svůj hlas, chcete-li nás podpořit, přidejte hned.
  Děkujeme!

  Klientka při rozhovoru s krkavcem