Od Československé obchodní banky a.s. může záchranná stanice získat dar na výstavbu nových voliér ve výši až 50 000 Kč. Darem ve výši 50 000 Kč banka navýší výtěžek sbírky té organizace, která získá nejvíce darů. K dnešnímu dni  (28.12.2017, 8:00 ráno) se na voliéry vybralo již 29 252 Kč! Pomůžete nám vyhrát? Náš projekt naleznete zde:

PŘECHODNÝ DOMOV PRO PORANÉNÁ ZVÍŘATA.

Dary je možné posílat prostřednictvím portálu CSOBPomaharegionum nejpozději do 6.ledna. Nezapomeňte správně označit náš projekt a uvést své kontaktní údaje – pak nejenže se nestane, že se prostředky někde zatoulají, ale ještě vám bude vydáno potvrzení pro daňové přiznání, abyste si o výši daru mohli snížit základ daně…

A pokud byste nás chtěli podpořit přímo převodem na sbírkový účet

č. 101 7777 101/0300

tak prosíme nezapomeňte uvést tento variabilní symbol:

20175705

Bez něho nelze určit, ke kterému projektu peníze patří!


Vycházka je v pátek! V 8:30 – 9:45 se seznámíme se zvířaty v záchranné stanici v Jateční 311 v Třeboni. V 10:00 odjezd vlakem do Frahelže. Do 12:00 poznávání života okolo rybníků a lovení vodních živočichů ve vodě. Ve 12:00 odjezd vlakem zpět, případně může následovat neřízená houbařská výprava…Účast zdarma (účastnící si platí jízdenku nebo se dopravují po vlastní ose).

Rodiny s dětmi vítány.

Vážení přátelé,
v následujícíh 14 dnech z důvodů dovolené nebudeme k zastižení ve věci vyřizování žádostí. Děkujeme za pochopení.

Z důvodu personálních změn (mateřské dovolené, dočasný záskok…) je komunikace přechodně složitější, za což se omlouváme. Od září se můžete ve věci zpracovávání posudků obracet na Ing. Ivu Šímovou, PhD., která bude vyřizování agendy koordinovat. Abychom Vám mohli lépe vycházet vstříc, připravujeme systémové změny.

Příjemný zbytek léta
Jan Nový, ředitel nadačního fondu

Aplikace je dostupná ve verzi pro Android i pro Iphone.

Co umí: podle gps polohy uživatele najde nejbližší příslušnou záchrannou stanici a nabídne na ni telefonický kontakt / umožňuje snadno poslat fotografii zvířete pro snadnější identifikaci / umožňuje poslat gps pozici nalezeného zvířete / umožňuje nechat se navigovat přímo do záchranné stanice (v případě, že se nálezce se domluví, že zvíře přiveze sám) / umožňuje podpořit vybranou záchrannou stanici, či sbírku Zvíře v nouzi pomoci DMS nebo přímou platbou na sbírkový účet!

Aplikace pro oba operační systémy jsou zdarma ke stažení:

Iphone:

https://itunes.apple.com/cz/app/zvire-v-nouzi/id1126438867?ls=1&mt=8

Android:

https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.uhk.fim.zvirevnouzi&hl=en%20%3C

Naše nová výstava nazvaná „Pasti které zabíjejí – můžeme to změnit“ již koluje po středních školách. Po Gymnáziu v Třeboni, jehož studenti se podíleli na jejím vzniku, poputuje nyní do Střední odborné školy ekologické a potravinářské ve Veselí nad Lužnicí. Fotografie z výstavy si můžete prohlédnout na našich facebookových stránkách nebo na stránce https://vydry.org/vystavy-k-zapujceni/

Opětovně byl i na našem území zaznamenán výskyt ptačí chřipky. Jedná se o vysoce patogenní typ aviární influenzy (subtyp H5N8), který ale není nebezpečný člověku. V případě nálezu ptáků (zejména vodního ptactva), jevících známky nějakého onecmocnění (zvláště nebude-li patrné viditelné zranění) prosíme tyto ptáky sami neodchytávejte ani nepřemisťujte (kvůli riziku dalšího šíření nákazy) a neprodleně nás o nálezu informujte na tel. 384 722 088 (na telefonu bude stálá služba). V tuto chvíli nemáme žádnou informaci a výskytu nákazy v regionu spravovaném naší stanicí, a protože nechováme žádné ptactvo ve volných výbězích, není prozatím bezprostředně nutné činit zásadní opatření. V případě, že se situace změní a bude nutné stanici dočasně uzavřít, zveřejníme informace na webu i FB profilu.

Zbylo nám navíc několik druhojakostních vánočních stromků, které jsme si pořídíli pro vánoční výzdobu a zimní kryt pro zvířata ze záchranné stanice. Odprodej zbývajících kousků za ceny rozumné se uskuteční ve středu 14.12. od 10 hodin. Případný výtěžek použijeme na financování oprav objektu stanice.