Obdrželi jsme finanční dar od společnosti LAMINEX s.r.o. ve výši 26 184 Kč a dar od kolektivu pracovníků MŽP ve výši 9 320 Kč. Děkujeme!

Níže si můžete ve formátě PDF stáhnout prezentace ze seminářů: “Rybožraví predátoři”, které se uskutočnili v průběhu září až prosince 2015 v Hradci Králové, Olomouci a v Praze.

Semináře se uskutečnili v rámci projektu “Osvětou a vzděláváním od konfliktu k toleranci” podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

Níže si můžete ve formátě PDF stáhnout prezentace ze dvou seminárů: “Rys ostrovid a los evropský v ČR” a “Velké šelmy”, které se uskutočnili v průběhu října a listopadu v Českých Budějovicích a Ostravě.

Semináře se uskutečnili v rámci projektu “Osvětou a vzděláváním od konfliktu k toleranci” podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

Jako námět, kam možno vyslat tatínky či prarodiče s dětmi na výlet na Štědrý den, aby maminky mohly nerušeně připravovat Štědrovečerní menu, je pozvánka na Vánoční nadílku pro zvířátka do Záchranné stanice pro hendikepované živočichy v Třeboni.

Návštěvníci mohou na Štědrý den mezi 10 a 14 hodinou přinést dárky pod stromeček pro zvířata ve stanici, vítány jsou dárky v podobě slunečnicových semínek, vhod přijdou i psí a kočičí granule (či speciální granule pro fretky), ořechy, jablka, ale třeba i suchá dřevěná štěpka na podestýlky…

Děti si budou moci na místě vyzkoušet své znalosti v malém kvízu na téma: “Čím se živím”, nechat se vyfotografovat se zvířetem, občerstvit se dětským punčem, vyrobit si lojové krmítko či procvičit se v rozbíjení ořechů do ptačího krmítka…

Záchrannou stanici naleznete v Třeboni pár kroků za autobusovým nádražím směrem do luk (u výjezdu z autobusového nádraží je velký poutač se šipkou).

stromek

 

 

Přejeme Vám pohodové Vánoce a všechno dobré v novém roce a všem děkujeme za spolupráci!

Hrozí nám problém s invazními druhy živočichů, chcete znát aktuální informace o vybraných invazních druzích živočichů v České republice? Přijměte pozvání na seminář „Invazní druhy živočichů“, který se koná 3. listopadu 2015 od 9:00 hod. v Českých Budějovicích.

Přihlaste se prosím předem u Zuzany Chabadové na zchabadova@vydry.org, nebo na tel. č. 775 161 018.

Další informace o semináři najdete v přílohách níže.

Na seminář Vás zve Český nadační fond pro vydru a občanské sdružení Krasec.

Akce je finančně podpořena Jihočeským krajem v rámci sítě Krasec.

pozvanka seminar Invazni druhy.pdf (274,38 kB)

prihlaska invazni druhy zivocichu.doc (546,50 kB)

Nabízíme programy pro mateřské, základní i střední školy. Klademe v nich důraz na vytváření vztahů s reálnou živou přírodou. V tom nám velmi pomáhají zvířata z naší záchranné stanice. Některá z nich jsou natolik ochočená, že dovolí žákům bezprostřední kontakt. Osobní setkání s živým zvířetem je pro děti nezastupitelným zážitkem.

Přímý kontakt se živým zvířetem vzbuzuje nadšení a zájem dětí a žáků o nové informace a umožňuje přijímání nových poznatků prostřednictvím více smyslů. Díky tomu si děti nové poznatky lépe zapamatují.

Bezprostřední zkušenost z kontaktu se zvířetem pod dohledem zkušeného lektora také umožňuje eliminovat mnohdy neopodstatněný strach z nebezpečnosti některých druhů a učí děti chápat projevy zvířat a respektovat jejich potřeby. To vede ke snižování pravděpodobnosti vzniku rizikových situací při setkání se zvířetem.

Programy můžete objednat na telefonním čísle +420 775 588 932 nebo na e-mailu vydry@vydry.org

Aktivity zaměřujeme na propojení tvořivých a týmových her, na práci ve skupině, práci s textem i mluveným slovem, k rozvíjení obrazotvornosti i fyzické obratnosti.

Konkrétní podoba programů je přizpůsobena věku dětí. U mladších účastníků je kladen větší důraz na prožitkové aktivity, u starších jsou zařazeny simulační hry, týmové a komunikační aktivity.

Máme pozitivní zpětnou vazbu z mnoha škol, které si programy opakovaně objednávají.

Od 1. ledna 2016 máme nové ceny výukových programů. Přestože se stále snažíme nacházet rezervy a získávat podporu formou grantů a sponzorských příspěvků, je situace v současné době velmi nepříznivá. Nové ceny programů se více blíží skutečným nákladům na jejich realizaci, přesto stále ještě nepokrývají vše, zejména časově náročné zvykání vybraných zvířat na lidské zacházení a na péči o ně. Jejich přítomnost je v našich programech nezastupitelná.

Maximální počet účastníků:

Výukové programy: 25

Výukové programy probíhají v naší stanici pro handicapované živočichy, kde je nově k dispozici zastřešená (ale nevytápěná) učebna. V případě velmi mrazivého počasí se mohou programy odehrát v Krčínově domě v Třeboni. Terénní výukové programy probíhají v krásné přírodě CHKO Třeboňsko. Většinu programů můžeme realizovat také přímo ve škole. Omezen je v tom případě počet živých zvířat během programu.

Ceník: naleznete ZDE.

Nabízíme také programy krátké, celodenní i vícedenní, tematické exkurze, projekty a školní výlety s přírodovědnou tematikou, které připravíme podle Vašeho přání.

Pokud máte možnost či nápad, jak získat finanční podporu na realizaci našich programů ve vaší škole, neváhejte jí využít.

Děkujeme za pochopení a vaši přízeň!

Reference:

„Děkuji za skvělou spolupráci, ohlasy na vaše programy jsou výborné.“ (Jitka Soldátová
Svazek obcí regionu Písecko, 29. 11. 2015)

Zveme vás na cyklovýlet po jihočeských rybnících (Rožmberk a Velký Tisý) a jihočeských statcích. Na rybnících budeme pozorovat a poznávat vodní ptáky. Na Dvoře Hamr se seznámíme s klasickým ekologickým hospodařením a s mnoha hospodářskými zvířaty. Polední přestávku tu bude možno využít k občerstvení, skotačení na dětském hřišti a k nakoupení domácích sýrů. Návštěva kozí farmy Šaloun bude spojena s ochutnávkou kozích sýrů, mléka a syrovátky s možností nakoupení těchto domácích výrobků. Pokud budeme mít štěstí, uvidíme dojení koz.

Cyklovýlet je zdarma (kromě občerstvení a nákupu domácích sýrů) a je vhodný i pro rodiny s dětmi, které si jistě užijí setkání s hospodářskými zvířaty i dětské atrakce na Dvoře Hamr. Délka trasy je 25 km a je možné se na několika místech vrátit do Třeboně dříve.

Start je 28. 8. 2015 v 9:00 hodin před Záchrannou stanicí v Třeboni za autobusovým nádražím (200m po červené značce). Předpokládaný návrat do Třeboně je v odpoledních až večerních hodinách, podle toho, jak dlouho se zdržíme na kozí farmě.

Akce je finančně podpořena Jihočeským krajem v rámci sítě KRASEC.