Česká společnost pro ochranu netopýrů a Třeboňská záchranná stanice

vás zvou na Netopýří večírek

v sobotu 18.9.2021 od 18 hodin

Co?

Přednáška s promítáním o netopýrech Třeboňska.
Blízké setkání s ochočenými handicapovanými netopýry.
Vycházka s ultrazvukovými detektory do okolí stanice.

S kým?

Akci vedou odbornice z ČESON Eva Cepáková a Petra Schnitzerová.
Pomocníky budou netopýři rezaví Drákula, Terezka a Růža.

Kde?

V areálu Třeboňské záchranné stanice, Jateční 311.

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

AKCE SE PŘESOUVÁ NA NEURČITO.

O novém datu konání Vás budeme včas informovat.

 

Přijďte s námi strávit hravé odpoledne na oživené stezce!

Startujeme 17. října 2020, ve 14:00 hodin u bistra U kapra za Jindřichohradeckou bránou, kde Stezka Zdraví Třeboň-Hrádeček začíná. Na trase strávíme zhruba 2 hodiny. Poté se přesuneme do Záchranné stanice pro volně žijící živočichy v Jateční ulici v Třeboni, kde získáme klíč k pokladu a pokud čas dovolí, seznámíme se s jejími obyvateli. Předpokládaný konec akce je mezi 17:00 – 18:00 hodin.

Cílem společného putování je ověření funkčnosti hry a získání zpětné vazby od návštěvníků. Vaše pomoc je proto pro nás důležitá a budeme rádi, když se za námi v říjnu na Stezku Zdraví vypravíte! Hry jsou vhodné i pro rodiny a skupiny s dětmi.


V Jihočeském kraji vznikají od letošního jara v osmi chráněných územích s naučnými stezkami zbrusu nové poznávací hry pro návštěvníky. Projekt „Oživené stezky“ zaštiťuje Krajská síť environmentálních center KRASEC. Český nadační fond pro vydru připravuje v rámci tohoto projektu nové aktivity a hry pro Stezku zdraví Třeboň – Hrádeček.

Cílem je zatraktivnit stávající naučnou stezku s  tabulemi o stromech, poskytnout veřejnosti aktivní zábavu a rovněž upozornit na zajímavá místa v okolí Třeboně. Nové prvky na stezce vtáhnou návštěvníky do světa stromů, sportovní aktivity zase přiblíží chování některých živočichů.

Projekt „Oživené stezky“ je financován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Slavnostně zahajujeme nábor na LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR!

Tábor se bude konat v termínu 7.-10.7., vždy v 8-16h.
Téma pro letošní rok je Mach a Šebestová, což znamená, že každý den bude úplně jiný a docela možná i úplně jinde. V závislosti na tom, kam nás sluchátko zanese. Budeme si hodně hrát, poznávat zdejší krajinu, v kontaktu budeme i se zvířaty ze stanice.

Přihlašovat můžete děti od 7 do 12 let, cena 2 000 kč za dítě (v ceně je zahrnuto jídlo na celý den, případně doprava, vyrazíme-li někam dál).

O přihlášky si pište na email nmrazkova@vydry.org.