Letos na prázdniny opět připravujeme příměstský tábor!

Nabízíme dva termíny (v obou termínech proběhne stejný program):

13. – 17. 7. 2015 (je již zaplněn)
20. – 24. 7. 2015

Tentokrát zavítáme do světa Lichožroutů. Znáte je? Mají svá obydlí v nenápadných zákoutích našich domácností. Poznáte to podle toho, že se vám objevují doma liché ponožky. Bavlněné ponožky jsou pro ně jedinou vhodnou potravou, ale s ohledem na lidi, berou vždy jen jednu ponožku. Lichožrouti totiž vědí, že s jednou ponožkou se dá dělat mnoho věcí. Zkrátka není jen k zahození.

Tím jsme napověděli, že již nyní je dobré poohlédnout se doma po lichých ponožkách. Na táboře se vám budou hodit.

Tímto zároveň vyhlašujeme sběr čistých lichých ponožek jakýchkoliv velikostí nejlépe bavlněné a vlněné.

Každý den od 8:00 do 16:00 bude zajištěn program s mnoha hrami a výlety do lesů a k rybníkům v okolí Třeboně. Samozřejmě se budete potkávat s našimi zvířaty ze záchranné stanice a také s koněm Barčou a psy i kočkami. Z ponožek si vyrobíte něco na památku a hlady také nebudete. O vaše žaludky se opět budou starat zaměstnanci od Vyder a možná si něco uvaříte také sami.

Maximální počet účastníků je 20 dětí ve věku 7 – 11 let na jeden běh tábora.

Další informace na telefonu: 775 588 932.

Cena za týden je 1700 Kč (zahrnuje 2 svačiny, oběd, materiál na vyrábění, jízdné na výlety, pojištění).

Vyplněné a podepsané přihlášky přineste osobně nebo zasílejte na adresu:

Český nadační fond pro vydru
P. O. BOX 53
379 01 Třeboň

Přihláška ke stažení zde.

Na konci stránky naleznete ke stažení prezentace a program ze semináře Obojživelníci v ohrožení, ke kterým jsme dostali souhlas s jejich zveřejněním. Seminář organizoval Český nadační fond pro vydru dne 4. 11. 2014 v Českých Budějovicích v rámci Jihočeských dní s Krascem. Seminář se věnoval rozšíření jednotlivých druhů obojživelníků v jižních Čechách, možnostem, jak obojživelníkům pomoci např. tvorbou tůní, stavěním dočasných, nebo trvalých zábran, i jak byly využity dotační tituly zaměřené na projekty vytvářející vhodné biotopy pro obojživelníky. Akce byla realizována v rámci Jihočeských dnů s Krascem a finančně podpořena Jihočeským krajem v rámci sítě Krasec“.

Případné dotazy ohledně semináře prosím směřujte na Zuzanu Chabadovou mailem na zchabadova@vydry.org, nebo na 775 161 018. Těšíme se na setkání s Vámi při podobném semináři i v budoucnu.

Rozsireni_obojzivelniku_Pykal.pdf (5,31 MB)
Revitalizace některých rybníků JH_Hesoun.pdf (7,45 MB)

Obojživelníci_Rozinek.pdf (7,69 MB)

Podpora populací obojživelníků_Kozeluh_Sipek.pdf (2,91 MB)

pozvanka seminar Obojzivelnici v ohrozeni.pdf (418,14 kB)