Co je to questing?

Quest neboli „hledačka“ je hra pro malé i velké objevitele kde i cesta je cílem. Poznávací trasa vás prostřednictvím veršů zavede k zajímavostem, které byste při toulání městem či krajinou třeba přehlédli. Na jednotlivých zastaveních budete hledat indicie, které vás navedou na další cestu a pomohou vyluštit tajenku. Tajenka vás dovede k pokladu. Poklad obsahuje kromě jiného návštěvní knihu a originální razítko.

Trasa „Mokřadní spirálou na záchrannou stanici“ je první hledačka na Třeboňsku.
Text hledačky a mapku si můžete stáhnout na konci stránky, a naleznete je také na Záchranné stanici pro handicapovaná zvířata při Českém nadačním fondu pro vydru v Třeboni (Jateční 311, návštěva je možná v otevíracích hodinách záchranné stanice nebo po telefonické dohodě – tel. 384 722 088), v Turistickém Informačním centre města Třeboně (Masarykovo nám. 103, v otvírací době), v Domě přírody Třeboňska (Zámek 110, v otevírací době) a v Krčínově domě v Třeboni (Krčínova ulice, v otevírací době) a v místě začátku trasy v restauraci Pergola u Svatého Víta (Na kopečku, Třeboň; z centra Třeboně 3 km po modré značce, v období turistické sezony).

V případě dalších otázek nás prosím kontaktujte na tel. č. 420 384 722 088.

Více informací o questingu v češtině a další trasy, po kterých se můžete vydat v České republice naleznete na webových stránkách www.questing.cz

Přejeme vám pěkný zážitek při objevování zajímavostí z místního přírodního a kulturního dědictví!

Hledačka vznikla za finanční pomoci Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí. Za obsah tohoto dokumentu je výhradně odpovědná Actaea – společnost pro přírodu a krajinu a nelze jej v žádném případě považovat za názor Ministerstva životního prostředí.

Projekt byl podpořen z programu Pro budoucnost Nadace OKD.

Questing vyvinula nestátní nezisková organizace Vital Communities ve Vermontu, USA, v roce 1995 a je vlastníkem příslušné obchodní známky.

hledačka_text_s_mapkou_mokradni_spirala.pdf (591,75 kB)